JAKOU BARVU MÁ HUDBA
Práce žáků výtvarného oboru ZUŠ Pardubice – Polabiny
inspirované výstavou fotografii Jana Adamce z cyklu Hráči.

Na začátku října jsem instaloval ve školní Galerii Chodba v ZUŠ v Polabinách výstavu Hráči. Je to stále pokračující cyklus černobílých fotografií z hudebních vystoupení nejrůznějších žánrů, který průběžné vzniká v Divadle 29. Výstavy Hráčů už byly na různých místech, vždy v jiné sestavě, protože fotografií je hodně a navíc stále přibývají. Aby se dostalo na každého, i tentokrát jsem vybral hráče, kteří ještě vystaveni nebyli spolu s těmi, kteří jsou již vyzkoušení publikem a dočkali se jeho přízně. Výstavy ale končí a zbyde po nich často jen pár článků v novinách, v lepším případě katalog. Tentokrát to je ale jinak.
Položit otázku: „Jakou barvu má hudba?“ by se na výstavě černobílých fotografií mohlo zdát jako nonsens. Protože ale paní učitelky na Základní umělecké škole věděly, komu otázku položit, máme tu nájednou krásnou a přímočarou odpověď v podobě bezpočtu
obrázků žáků výtvarného oboru. Hudba, která na fotografiích není slyšet inspirovala děti k tak úžasným vizím, že by nám bylo líto se s vámi o tohle potěšení nerozdělit.

/J. Adamec/ 


 

Galerie FONS firmy STAPRO s. r. o., Pernštýnské nám. 51, 530 02 Pardubice